Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Ekonomika

Do nového dopravného značenia chce Trenčín investovať 315.000 eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Tomáš Doboš

Podľa návrhu zámer vyhlásiť verejné obstarávanie nadväzuje na schválenie Všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzených úsekoch komunikácií na území Trenčína.

Trenčín 8. júla (TASR) – V súvislosti so zmenou systému parkovania v Trenčíne vyhlási mesto verejnú súťaž na nové dopravné značenie na vybraných komunikáciách v meste za 315.000 eur. Poslanci tamojšieho mestského zastupiteľstva schválili v stredu (6. 7.) na svojom zasadnutí zámer na vyhlásenie verejného obstarávania na podlimitnú zákazku Trvalé dopravné značenie – statická doprava a riešenia pre cyklistov a chodcov.

Podľa návrhu, ktorý predložil trenčiansky primátor Richard Rybníček, zámer vyhlásiť verejné obstarávanie nadväzuje na schválenie Všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzených úsekoch miestnych komunikácií na území mesta Trenčín. „Cieľom nového značenia je zmena organizácie dopravy za účelom získania nových parkovacích miest zjednosmernením komunikácií, lepšieho usporiadania uličného priestoru, úprava priechodov pre chodcov s dôrazom na zvýšenie bezpečnosti chodcov, odstránenie kolíznych miest v križovatkách a podobne,“ uvádza sa v dôvodovej správe.

Predmetom zákazky je tiež vyznačenie pruhov pre cyklistov na Východnej ulici, Ulici gen. Svobodu, Jiráskovej a riešenia pre cyklistov vyznačením pruhov v križovatke na Ulici k dolnej stanici a Súdnej. Predpokladaná hodnota zákazky je maximálne 315.000 eur s DPH, zahŕňa trvalé dopravné značenie pre zóny (280.000 eur s DPH) a vyznačenie cyklotrás (35.000 eur s DPH).

Systém parkovania v meste Trenčín sa rapídne zmení. Poslanci schválili v stredu nové všeobecne záväzné nariadenie o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzených úsekoch miestnych komunikácií na území mesta. Do platnosti vstúpi 1. novembra tohto roku.