Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Ekonomika

Cestu pri Kremnických Baniach by mali začať opravovať o pár dní

Na archívnej snímke poškodenie cesty I/65 medzi Kremnicou a obcou Kremnické Bane po záplavách. Foto: TASR Branislav Račko

Na spomínanom úseku je cesta uzatvorená pre verejnú dopravu s výnimkou dopravnej obsluhy. Ostatná doprava je odklonená, na Martin sa vodiči osobných vozidiel dostanú cez obec Krahule.

Kremnica 11. októbra (TASR) - S opravou cesty na uzatvorenom horskom priechode Kremnické Bane by sa malo začať už o niekoľko dní. "Po podpise zmluvy s vybraným zhotoviteľom je predpoklad odovzdania staveniska 20. októbra," priblížila hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SCS) Zuzana Hromcová.

Ako ďalej priblížila, predpokladaná lehota výstavby je 380 dní. "Stavba sa bude realizovať za úplnej uzávierky s možnosťou vstupu dopravnej obsluhy zo strany Kremnických Baní," dodala Hromcová.

Cestu na hlavnom ťahu z Kremnice na Martin pri Kremnických Baniach podmyl prívalový dážď ešte 31. júla. Škody spôsobili dopravné komplikácie. Na spomínanom úseku je cesta uzatvorená pre verejnú dopravu s výnimkou dopravnej obsluhy. Ostatná doprava je odklonená, na Martin sa vodiči osobných vozidiel dostanú cez obec Krahule. Nákladné vozidlá si to musia obísť cez Donovaly.