Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Ekonomika

Ľavý most diaľničného mosta Podbanské začnú na jar stavať nanovo

Ilustračné foto. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Po zverejnení výzvy na predkladanie ponúk firiem, ktoré by vyhotovili projekt a uskutočnili stavebné práce, predpokladala NDS celkovú hodnotu zákazky 3 285 250 eur bez DPH.

Liptovský Hrádok 8. februára (TASR) – Ľavý most diaľničného mosta Podbanské na diaľnici D1 pri Liptovskom Hrádku na jar kompletne zbúrajú a na jeho mieste postavia nový. Po vydaní právoplatného stavebného povolenia to v pondelok avizoval minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant Sme rodina) na sociálnej sieti.

"Most Podbanské je v havarijnom stave a dlho znepríjemňoval život motoristom. Našťastie sa nám aj tu podarilo pohnúť veci vpred. Ešte koncom minulého roka Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vysúťažila zhotoviteľa a dnes už máme vydané právoplatné stavebné povolenie. Žiaľ, stavebné práce sa pre nepriaznivé počasie začnú až s príchodom jari," uviedol Doležal.

Po zverejnení výzvy na predkladanie ponúk firiem, ktoré by vyhotovili projekt a uskutočnili stavebné práce, predpokladala NDS celkovú hodnotu zákazky 3 285 250 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).