Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Ekonomika

ŽIADNY STRES: V utorok budú vlaky premávať ako v pracovný deň

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Upozorňuje na to Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), ktorá zároveň informuje, že s blížiacim sa dušičkovým obdobím sa vlaky rýchlo zapĺňajú.

Bratislava 29. októbra (TASR) – Napriek mimoriadnemu štátnemu sviatku v utorok (30. 10.) budú vlaky premávať ako v bežný pracovný deň. Upozorňuje na to Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), ktorá zároveň informuje, že s blížiacim sa dušičkovým obdobím sa vlaky rýchlo zapĺňajú.

V deň mimoriadneho štátneho sviatku je už na 93 % obsadený InterCity (IC) vlak, ktorý štartuje z Bratislavy o 11.43 h, s plánovaným príchodom do Košíc o 16.37 h. Na 84 % je obsadený napríklad aj rýchlik do Košíc, ktorý vyráža z Bratislavy o 8.03 h. Cestujúci by mali v tento deň myslieť na to, že napriek mimoriadnemu štátnemu sviatku pôjdu vlaky tak, ako v bežný pracovný deň, zdôraznil hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Od stredy 31. októbra do nedele 4. novembra bude zároveň v súvislosti s dušičkovým obdobím posilnená doprava. ZSSK vypraví celkom 26 posilových vlakov, ktoré sú zapracované v aktuálne platnom cestovnom poriadku. V nedeľu 4. novembra vyrazí o 14.16 h mimoriadny rýchlik z Košíc do Bratislavy. V rámci technických možností vlakov budú súčasne posilnené aj niektoré pravidelné vlaky kategórií IC, expresné spoje, rýchliky, regionálne rýchliky a osobné vlaky, doplnil Kováč.

IC vlak, ktorý štartuje v stredu z Bratislavy o 17.43 h smerom do Košíc, je aktuálne obsadený na 73 %. Zo štvrtkových (1. 11.) spojov je zatiaľ najväčší záujem o EuroCity (EC) vlak z Prahy do Bratislavy, ktorý je obsadený na 68 %. IC vlak, ktorý odchádza v sobotu 3. novembra z Košíc do Bratislavy o 11.23 h, je zasa obsadený na 74 %.

Vypredávať sa začínajú aj vlaky na nedeľu (4. 11.). Napríklad rýchlik, ktorý vyráža z Humenného do Bratislavy o 14.06 h, je obsadený na 73 %. Vlak smerujúci z Košíc do Bratislavy s plánovaným odchodom o 10.07 h je zasa aktuálne vypredaný na 72 %.