Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 9. december 2023Meniny má Izabela
< sekcia Ekonomika

Víkendová zmena času zasiahne tri vlaky štátnej ZSSK

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavel Neubauer

Víkendová zmena času z letného na stredoeurópsky zasiahne aj tri nočné vlaky štátneho dopravcu Železničnej spoločnosti Slovensko.

Bratislava 27. októbra (TASR) - Víkendová zmena času z letného na stredoeurópsky zasiahne aj tri nočné vlaky štátneho dopravcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Hodiny sa posunú v nedeľu (30. 10.) ráno o 3.00 h na 2.00 h, vďaka čomu si môžu ľudia podľa dopravcu pospať o hodinu dlhšie v nočných spojoch.

"Nočné vlaky, ktoré sa v tom čase budú nachádzať na trati, zostanú stáť v staniciach až do ich pravidelného odchodu podľa zimného času," opísali z odboru komunikácie ZSSK.

Konkrétne sa zmena času dotkne vlaku EuroNight Bohemia, ktorý vyráža o 19.46 h z Humenného a smeruje do Prahy. Tento spoj bude stáť v stanici Čadca medzi 1.59 h letného času a 2.01 h zimného času, čiže 62 minút.

Podobne zasiahne úprava času aj rýchlik Zemplín, ktorý o 21.37 h vyráža z Humenného a smeruje na stanicu Bratislava Nové Mesto. Vlak bude stáť v stanici Ružomberok medzi 1.59 h letného času a 2.03 h zimného času, čiže 64 minút.

Tretím spojom zasiahnutým zmenou času je rýchlik Zemplín, ktorý vyráža o 22.37 h zo stanice Bratislava Nové Mesto a smeruje do Humenného. Bude stáť v stanici Žilina medzi 2.31 h letného času a 2.43 h zimného času, teda 72 minút. "Ďalšie vlaky ZSSK nebudú zmenou zasiahnuté," doplnil dopravca.