Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. december 2023Meniny má Oldrich
< sekcia Ekonomika

Dôvera belgických podnikateľov v septembri mierne vzrástla

Ilustračné foto. Foto: TASR - Miroslav Košírer

Podľa prieskumu sa index podnikateľskej dôvery v Belgicku v septembri 2023 mierne zvýšil na -14,4 bodu z -14,8 bodu v predchádzajúcom mesiaci.

Brusel 25. septembra (TASR) - Belgickým podnikateľom sa v septembri zlepšila nálada a ich dôvera v ekonomiku mierne vzrástla. Ale menej ako analytici očakávali. Ukázali to výsledky najnovšieho prieskumu. TASR o tom informuje na základe správy RTTNews.

Podľa prieskumu sa index podnikateľskej dôvery v Belgicku v septembri 2023 mierne zvýšil na -14,4 bodu z -14,8 bodu v predchádzajúcom mesiaci. To je jeho najväčšia hodnota za tri mesiace, napriek tomu septembrový index zaostal za odhadmi analytikov, ktorí predpovedali, že dosiahne -10,3 bodu.

Prieskum ďalej odhalil, že v septembri sa zvýšila dôvera v priemysle (na -0,9 z -9 bodu) vďaka očakávanej väčšej aktivite, pričom dôvera vo výrobnom priemysle zostala relatívne stabilná (-17,9 bodu oproti -18 bodov).

Na druhej strane, dôvera podnikateľov v stavebníctve klesla (na -11,7 z -7,2 bodu) vzhľadom na horší vývoj objednávok. A oslabila sa aj dôvera v obchode (na -16,7 z -14,8 bodu) pre očakávaný nižší dopyt.