Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Ekonomika

Druhá etapa projektu Bory Bývanie prinesie ďalších 287 bytov

Ilustračné foto. Foto: J&T REAL ESTATE

Architektonické riešenie spája bytové domy do obytných blokov so spoločným podzemným parkovacím podlažím. Počíta sa s vybudovaním 405 nových parkovacích miest.

Bratislava 19. decembra (TASR) – V rozvíjajúcej sa štvrti Bory medzi bratislavskými mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves pripravuje investičná skupina Penta už druhú etapu rezidenčného projektu Bory Bývanie. Ako dnes informoval jej hovorca Gabriel Tóth, výstavba by sa mala začať v prvej polovici roka 2018.

V rámci druhej etapy plánuje investor výstavbu ďalších 287 bytov v deviatich bytových domoch so štyrmi až šiestimi nadzemnými podlažiami. V súčasnosti žiada o vydanie stanoviska k posudzovaniu vplyvov na životné prostredie (EIA), výstavba by sa mala začať po získaní všetkých povolení. Jej predbežný termín je prvý polrok 2018.

Architektonické riešenie spája bytové domy do obytných blokov so spoločným podzemným parkovacím podlažím. Počíta sa s vybudovaním 405 nových parkovacích miest. Súčasťou druhej etapy je aj centrálny verejný park, pričom celková plocha zelene dosiahne viac ako 12.000 m2. Obytná zóna novým obyvateľom ponúkne aj viaceré športoviská, detské ihriská či novú materskú školu.

Prvá etapa projektu sa rozprestiera na území s približnou rozlohou 33.000 m2. Priniesť by mala 340 bytov v kategóriách od jednoizbových po štvorizbové. Tie sa budú nachádzať v desiatich bytových domoch s piatimi podlažiami. Jej výstavba by sa mala spustiť po získaní stavebného povolenia, pravdepodobne začiatkom budúceho roka.

V novej mestskej štvrti Bory sa už aktuálne nachádza aj nákupno-zábavné centrum Bory Mall a viacero veľkých obchodných prevádzok. Penta tam postupne plánuje postaviť nielen byty v niekoľkých rezidenčných etapách, ale aj novú nemocnicu. Dopravná infraštruktúra je už v súčasnosti kompletne vybudovaná, pričom jej súčasťou je aj napojenie na diaľnicu D2.