Quantcast
< sekcia Ekonomika

Spoločnosť innogy Slovensko sa zlučuje s Východoslovenskou energetikou

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Transakcia podľa spoločnosti nebude mať žiadny dosah na zákazníkov ani na obchodných partnerov.

Košice 27. mája (TASR) - Spoločnosť innogy Slovensko sa zlúči so spoločnosťou Východoslovenská energetika (VSE). V piatok to schválili ich valné zhromaždenia, ako aj valné zhromaždenie VSE Holding. V tlačovej správe o tom informovala VSE a.s.

Spoločnosť innogy Slovensko sa zruší bez likvidácie formou zlúčenia s VSE, ktorá bude jej právnym nástupcom. Zlúčenie nastane zápisom do Obchodného registra (OR) SR, pričom očakávaný deň zápisu je 1. júla 2022.

Transakcia podľa spoločnosti nebude mať žiadny dosah na zákazníkov ani na obchodných partnerov. "Všetky práva a povinnosti prevezme VSE ako nástupnícka spoločnosť," uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ VSE Juraj Bayer.

Spoločnosť innogy Slovensko bude svojim zákazníkom z radov domácností i firiem a organizácií dodávať zemný plyn do júna 2022. Od júla, respektíve dňom zápisu transakcie do OR SR, bude ich dodávateľom VSE, ktorá je držiteľom oprávnenia na dodávku zemného plynu. Rovnako to platí i pre ďalšie produkty a služby. "Forma zlúčenia nám umožní naďalej poskytovať kvalitné služby tak, aby zákazníci nepocítili žiadnu zmenu. Zákazníci nemusia robiť žiadne kroky, VSE plynulo prevezme všetky záväzky innogy Slovensko vrátane dodávky zemného plynu na celom území krajiny i ponuku ďalších produktov a služieb," zdôraznil Bayer. Zákazníci, ktorí sú odberateľmi zemného plynu od jednej a elektriny od druhej spoločnosti, tak budú mať už len jedného dodávateľa. Na komunikáciu môžu zákazníci využívať predovšetkým webovú stránku www.vse.sk, online službu Webcentrum či linku VSE.

"Našou prioritou je podporovať lokálne značky a zákazníkom priniesť výhody jednej silnej a stabilnej spoločnosti - VSE," uviedol Bayer k dôvodom transakcie.

VSE súčasne rozhodla o zmene obchodného mena svojej dcérskej spoločnosti innogy Solutions, a to taktiež k 1. júlu 2022. Po novom bude mať názov VSE Solutions s.r.o.