Quantcast
< sekcia Ekonomika

Nemecko a Katar podpísali energetické partnerstvo

Na archívnej snímke nemecký minister hospodárstva Robert Habeck. Foto: TASR/DPA

Nemecko sa snaží rýchlo sa zbaviť závislosti od ruských dodávok energie. Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck odišiel do Kataru v marci, aby hľadal alternatívy k ruskému plynu.

Berlín 20. mája (TASR) - Nemecká vláda uzavrela v piatok energetické partnerstvo s Katarom. Berlín dúfa, že táto spolupráca mu pomôže znížiť závislosť od ruských dodávok. TASR správu prevzala z DPA.

Katarský emir šejk Tamím bin Hamad Ál Thání a nemecký minister hospodárstva Robert Habeck podpísali počas štátnej návštevy memorandum o porozumení pre hlbšiu spoluprácu, informovalo v piatok Habeckovo ministerstvo.

Partnerstvo pomôže Nemecku diverzifikovať jeho dodávky plynu získaním skvapalneného zemného plynu (LNG) z Kataru a zároveň podporí spoluprácu v oblasti „zeleného vodíka“, uviedlo berlínske ministerstvo hospodárstva a ochrany klímy.

Katarsko-nemecké energetické partnerstvo podporí diskusie na „vysokej úrovni“ medzi oboma vládami o otázkach súvisiacich s energetikou a spojí aktérov z verejného a súkromného sektora. Plánujú sa pravidelné stretnutia medzi katarským a nemeckým ministerstvom energetiky.

Nemecko sa snaží rýchlo sa zbaviť závislosti od ruských dodávok energie. Habeck odišiel do Kataru v marci, aby hľadal alternatívy k ruskému plynu.