Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel
< sekcia Ekonomika

Everton podal odvolanie proti odpočítaniu 10 bodov v Premier League

Na archívnej snímke vlajka s erbom Evertonu. Foto: TASR/AP

Kluby Premier League môžu v priebehu troch rokov vykázať stratu maximálne 105 miliónov libier, no klub sa ocitol v mínuse 124,5 milióna.

Liverpool 1. decembra (TASR) - Anglický futbalový klub FC Everton v piatok podal odvolanie proti odpočítaniu 10 bodov za porušenie pravidiel finančnej udržateľnosti. "Toffees" reagovali nahnevane po tom, čo inkasovali najprísnejšiu sankciu v histórii Premier League za porušenie limitov stratovosti v sezóne 2021/22.

"Podali sme predsedovi súdnej komisie Premier League odvolanie proti rozhodnutiu o odpočítaní desiatich bodov. Boli sme ohromení rozhodnutím, takže kto vie, čo bude nasledovať. Podľa informácií to nie je iba o nás, možno sa časom pozrú aj na iných. Musíme počkať a uvidíme," citovala agentúra AFP z vyhlásenia Evertonu.

Everton vyšetrovala od marca nezávislá komisia pre údajné porušenie pravidiel o ziskovosti a udržateľnosti. Kluby Premier League môžu v priebehu troch rokov vykázať stratu maximálne 105 miliónov libier, no klub sa ocitol v mínuse 124,5 milióna.

Klubu z Goodison Parku patrí so štyrmi bodmi v tabuľke predposledné 19. miesto o skóre pred Burnley.