Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 13. júl 2024
< sekcia Ekonomika

Finančná správa aktualizovala na svojom portáli daňový kalendár

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Klienti si následne môžu zvoliť filtre a následne si pozrieť iba tie udalosti, ktoré sa ich týkajú.

Bratislava 4. januára (TASR) – Finančná správa (FS) SR zaktualizovala na svojom internetovom portáli daňový kalendár na rok 2022, v ktorom si klienti FS môžu nájsť všetky dôležité termíny v daňovej oblasti. Návštevníci portálu finančnej správy sa ku kalendáru dostanú cez sekciu elektronické služby, upozornila v utorok hovorkyňa FS Martina Rybanská.

Prostredníctvom kalendára si môžu daňovníci pozrieť nadchádzajúce udalosti v daňovej oblasti, ako sú napríklad termíny na zaplatenie dane či podanie kontrolného výkazu. Klienti si následne môžu zvoliť filtre (napríklad obdobie alebo druhy dane) a následne si pozrieť iba tie udalosti, ktoré sa ich týkajú.

Daňový kalendár nie je dostupný len prostredníctvom portálu finančnej správy. Používatelia si ho môžu importovať napríklad aj do svojho kalendára v telefóne. Na prístup z iných aplikácií je funkčná adresa: https://calendar.google.com/calendar/ical/financnasprava.sk%40gmail.com/public/basic.ics. Tú treba vložiť ju do ľubovoľného programu na prácu s kalendárom, ktorý podporuje formát ical.