Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 6. jún 2023Meniny má Norbert
< sekcia Ekonomika

Finančná správa odhalila obchodníkov s falošnými značkovými výrobkami

Snímka zadržaného tovaru. Foto: TASR - Finančná správa SR

V rámci tohtotýždňovej akcie pod krycím názvom Barón zadržali štyri osoby, ktoré tento tovar skladovali v rodinnom dome a predávali ho cez internet.

Bratislava 30. marca (TASR) - Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚ FS) na východnom Slovensku odhalili obchodníkov s textilnými výrobkami, ktoré vykazujú podozrenie z porušovania duševného vlastníctva k ochranným známkam svetoznámych značiek. V rámci tohtotýždňovej akcie pod krycím názvom Barón zadržali štyri osoby, ktoré tento tovar skladovali v rodinnom dome a predávali ho cez internet. Podľa predbežných odhadov majú zadržané výrobky hodnotu viac ako 133.000 eur. Vo štvrtok o tom informovala hovorkyňa FS Martina Rybanská.

"Kriminalisti v rámci akcie vykonali domovú prehliadku, ako aj ďalšie prehliadky nebytových priestorov. Zaistili veľké množstvo oblečenia, obuvi a módnych doplnkov svetoznámych značiek, ako Louis Vuitton, Chanel, Versace, Dolce & Gabbana, Pinko, Dior, Philipp Plein, Liu Jo a iných, ktoré vykazujú porušovanie duševného vlastníctva k ochranným známkam," uviedla Rybanská.

Zadržané osoby stáli za prevádzkou internetového obchodu. "Jednotlivé modely predvádzali na sociálnej sieti a kupujúcim ich zasielali kuriérskou službou," dodala hovorkyňa. V uvedenej veci je vedené trestné stíhanie pre porušenie práv k ochrannej známke, označeniu pôvodu výrobku a obchodnému menu spáchaného spolupáchateľstvom, za čo hrozí páchateľom odňatie slobody na jeden až päť rokov.

"Finančná správa zaistenie tovaru oznámila aj zástupcom majiteľov ochranných známok, ktorí rozhodnú o ďalšom postupe. Majú možnosť vyjadriť sa, či súhlasia so zničením tovaru alebo podajú návrh na súd vo veci falšovania ochrannej známky," uzavrela Rybanská.