Quantcast
< sekcia Ekonomika

Ford plánuje zvýšiť výrobu elektrických Mustangov na trojnásobok

Ford Mustang Mach-E electric SUV pre modelový rok 2021 počas predstavenia na výstave AutoMobility v Los Angeles 21. novembra 2019. Foto: TASR/AP

Firma by mala produkciu elektrických Mustangov zvýšiť do konca roka 2023 na viac než 200.000 ročne.

Dearborn 11. decembra (TASR) - Americká automobilka Ford plánuje do dvoch rokov zvýšiť výrobu svojich elektrických SUV Mustang Mach-E pre Európu a Severnú Ameriku na trojnásobok. Uviedol to tento týždeň šéf spoločnosti Jim Farley.

To znamená, že firma by mala produkciu elektrických Mustangov zvýšiť do konca roka 2023 na viac než 200.000 ročne. Podľa Farleyho je náročné vyrábať vozidlá Mustang Mach-E tak rýchlo, aby spoločnosť pokryla prudko rastúci dopyt, firma však pre to urobí všetko.

Ford bojuje na lukratívnom trhu elektrických vozidiel o lepšiu pozíciu s americkým konkurentom General Motors a európskou automobilkou Stellantis, informovala agentúra Reuters. Najsilnejšími hráčmi na tomto trhu sú Volkswagen, ale najmä svetová jednotka Tesla.

Pred týždňom prevádzková riaditeľka Fordu pre oblasť Severnej Ameriky Lisa Drakeová uviedla, že firma plánuje do dvoch rokov zvýšiť výrobnú kapacitu elektrických vozidiel na takmer 600.000 ročne. Optimizmus automobilky pramení podľa Drakeovej z vysokého dopytu po jej pickupe F-150 Lightning. Retailové objednávky na toto vozidlo sa blížia k hranici 200.000 kusov.