< sekcia Ekonomika

G. CSICSAI: Je potrebné zaistiť konkurencieschopnosť poľnohospodárstva

Gabriel Csicsai Foto: TASR

Strana Most-Híd sa podľa jej poslanca a budúceho štátneho tajomníka na ministerstve pôdohospodárstva Gabriela Csicsaia nikdy netajila tým, že je pre ňu poľnohospodárstvo prioritou.

Bratislava 25. augusta (TASR) – Strana Most-Híd sa podľa jej poslanca a budúceho štátneho tajomníka na ministerstve pôdohospodárstva Gabriela Csicsaia nikdy netajila tým, že je pre ňu poľnohospodárstvo prioritou.

Csicsai dúfa, že sa mu na novom poste podarí naplniť väčšinu z priorít v rámci tejto oblasti, ktoré sú uvedené vo vládnom programe. Predovšetkým je podľa neho potrebné zabezpečiť konkurencieschopnosť slovenského poľnohospodárstva do budúcnosti.

Pripomína fakt, že po roku 2020 prídu poľnohospodári o nenávratné platby z Európskej únie a v tomto smere upriamuje pozornosť najmä na malé a stredné podniky. Aj keď strata platieb postihne aj veľké aj malé podniky, tie menšie sa s tým podľa neho ťažšie vyrovnajú.

"Ak chceme mať efektívne poľnohospodárstvo aj po roku 2020 musíme sa sústrediť na to, aby sme oživili malé a stredné podniky," uviedol Csicsai pre TASR.

O tom, že bude Csicsai štátnym tajomníkom rezortu pôdohospodárstva, informoval po dnešnom rokovaní predstavenstva Mosta-Híd predseda tejto koaličnej strany Béla Bugár. Csicsai je aktuálne poslancom Národnej rady SR a v minulosti bol už dvojkou v agrorezorte.

Zmeny si vyžiadal odchod pätice poslancov zo #Siete a ich vstup do klubu Mosta-Híd. Strana tak preberie vládne posty, na ktorých má #Sieť svojich nominantov.