Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Ekonomika

Generálnym riaditeľom Slovenskej správy ciest sa stal Ivan Rybárik

Ilustračná snímka. Foto: TASR Michal Svítok

V minulosti pôsobil ako investičný riaditeľ SSC a po májovom odvolaní generálnej riaditeľky bol dočasne poverený vedením spoločnosti.

Bratislava 4. novembra (TASR) – Generálnym riaditeľom Slovenskej správy ciest (SSC) sa stal Ivan Rybárik. V minulosti pôsobil ako investičný riaditeľ SSC a po májovom odvolaní generálnej riaditeľky bol dočasne poverený vedením spoločnosti. Výberové konanie sa konalo na pôde Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR 28. októbra. Informoval o tom hovorca rezortu dopravy Ivan Rudolf.

"Generálneho riaditeľa čaká náročná úloha zefektívniť procesy v Slovenskej správe ciest a najmä pokračovať vo veľkoplošných opravách ciest prvej triedy. Za štyri roky plánujeme opraviť približne 600 kilometrov ciest," skonštatoval minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

Samotné opravy podľa MDV pokračujú rýchlejšie, ako sa očakávalo, hotová je už viac ako štvrtina úsekov, presne 152 kilometrov. Ďalších 80 kilometrov sa aktuálne rekonštruuje, pričom hotové majú byť ešte tento rok.