< sekcia Ekonomika

Hell Energy pri Miškovci zásobuje 52 krajín vrátane Slovenska

Na snímke plniaca linka vo výrobnom závode Hell Energy pri maďarskej obci Szikszó neďaleko Miškovca, 9. októbra 2019. Foto: TASR Branislav Caban

Srdcom závodu sú štyri linky na plnenie plechoviek a jedna na PET fľaše.

Szikszó/Bratislava 9. októbra (TASR) – Celkovo 52 krajín vrátane Slovenska zásobuje energetickými nápojmi a ďalšími výrobkami závod Hell Energy neďaleko maďarskej obce Szikszó pri Miškovci. Ako o tom TASR informovala jeho PR manažérka Kata Somos-Kunos, ide o jediný výrobný závod spoločnosti na celom svete.

„Zaujímavosťou nášho závodu je, že v jednom areáli sa nachádza fabrika na výrobu hliníkových plechoviek aj plnička. Ide pritom o plničku s najvyspelejšími technológiami, ktorá je jednou z najrýchlejších v celej Európe,“ priblížila Somos-Kunos.

Srdcom závodu sú štyri linky na plnenie plechoviek a jedna na PET fľaše. Spustením štvrtej plniacej linky na prelome júla a augusta 2019 stúpla kapacita závodu zo 4,5 milióna plechoviek denne na sedem miliónov. Súčasťou výrobného areálu je logistické centrum s kapacitou 31.000 paliet.

„V roku 2011 sme spustili výrobu v terajšom závode, ktorý sa rozprestiera na ploche 11 hektárov a neustále ho rozširujeme. Ešte stále sme sa pritom nedostali na našu plnú plánovanú výrobnú kapacitu,“ dodala PR manažérka.

Značka Hell Energy pôsobí na trhu 13 rokov a podľa vlastných údajov patrí medzi troch najväčších svetových producentov značkových energetických nápojov. Počas vlaňajška firma vyprodukovala približne 1,5 miliardy plechoviek, vďaka spusteniu štvrtej výrobnej linky očakáva spoločnosť nárast na 2,5 miliardy kusov.