Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 8. jún 2023Meniny má Medard
< sekcia Ekonomika

Rezort hľadá nového šéfa Štátneho fondu rozvoja bývania

Ilustračné foto. Foto: TASR/Michal Svítok

Minister Roman Brecely (nominant #Siete) totiž tento mesiac z funkcie odvolal generálnu riaditeľku fondu Danu Pištovú. Na pozíciu jej nástupcu je vypísané výberové konanie.

Bratislava 31. mája (TASR) – Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR hľadá nového šéfa Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB). Minister Roman Brecely (nominant #Siete) totiž tento mesiac z funkcie odvolal generálnu riaditeľku fondu Danu Pištovú. Na pozíciu jej nástupcu je vypísané výberové konanie.

Pištová šéfovala štátnemu fondu, ktorý má v náplni práce najmä poskytovanie zvýhodnených úverov na bývanie, od septembra 2012 počas pôsobenia ministra dopravy Jána Počiatka (Smer-SD). Nový šéf rezortu Brecely ju podľa hovorcu ŠFRB Rastislava Lackoviča odvolal 10. mája. Vedením fondu na druhý deň poveril Petra Dolinského, ktorý v ňom predtým pôsobil ako zástupca generálnej riaditeľky.

Ministerstvo zároveň vyhlásilo výberové konanie na nového riaditeľa ŠFRB, a to na základe zákona o výkone práce vo verejnom záujme. Od uchádzačov vyžaduje vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, aktívnu znalosť anglického jazyka, organizačné a riadiace predpoklady a bezúhonnosť. Potrebná je tiež znalosť problematiky poskytovania pomoci štátu pri rozširovaní a zveľaďovaní bytového fondu a realizácie vládneho programu zatepľovania.

Záujemcovia musia k prihláške priložiť aj písomný návrh koncepcie rozvoja systému podpory ŠFRB. Termín podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi je do 10. júna na adresu ministerstva dopravy.

Personálne zmeny v spoločnostiach v gescii ministerstva považujeme za prirodzenú súčasť výmeny vedenia rezortu. Aj v prípade Štátneho fondu rozvoja bývania sú voľné miesta obsadzované na základe výsledkov výberového konania,“ uviedol pre TASR komunikačný odbor MDVRR.