Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 15. jún 2024Meniny má Vít
< sekcia Ekonomika

Hotel Slovakia v T. Tepliciach sa stal najlepším ubytovacím zariadením

Na snímke pešia zóna v centre mesta. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Laureátov vyberala odborná porota. Ako jedinú kategóriu - top gastrozariadenie - vyberala verejnosť prostredníctvom online formulára.

Trenčín 25. marca (TASR) – Najlepším ubytovacím zariadením v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) za rok 2022 je hotel Slovakia v Trenčianskych Tepliciach. Vyplýva to z výsledkov šiesteho ročníka súťaže Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región. Spolu s top ubytovacím zariadením ocenili ďalších päť produktov cestovného ruchu v TSK.

Titul top v cestovnom ruchu v Trenčianskom kraji za rok 2022 udelili v kategóriách ubytovacie zariadenie, gastrozariadenie, osobnosť cestovného ruchu, inovácia v cestovnom ruchu, turistický produkt a zariadenie prístupné pre ťažko zdravotne postihnutých. Laureátov vyberala odborná porota. Ako jedinú kategóriu - top gastrozariadenie - vyberala verejnosť prostredníctvom online formulára.

"Každoročne sa oceneniami snažíme vyzdvihnúť nielen lukratívne a najmodernejšie miesta, ale aj tvrdú prácu a vynaložené úsilie. Každá modernizácia, inovácia či vytvorenie nového produktu v cestovnom ruchu si vyžaduje snahu, obetavosť a nadšenie. Je to dôležité kritérium, na ktoré každoročne prihliadame," uviedol predsedu KOCR Trenčín región Juraj Gerlici.

Najlepším gastrozariadením v TSK sa stal Motorest Conti v Trenčianskej Teplej. Osobnosťou cestovného ruchu je Michal Feník, majiteľ Bikeparku Kálnica. Za top inováciu v cestovnom ruchu porota zvolila botanickú záhradu BotanyPark v Bojniciach, ktorá ponúka na obdiv viac ako 1500 kaktusov a sukulentov.

V kategórii top turistický produkt komisia udelila ocenenie Campingu Maníska tiesňava. Porota ocenila rozsiahlu rekonštrukciu a modernizáciu areálu, ktorý roky chátral. V kategórii zariadenie prístupné pre ťažko zdravotne postihnutých udelila porota cenu kultúrnemu stredisku PX Centrum v Považskej Bystrici.