< sekcia Ekonomika

Hydinári by nemali mať voči reťazcu Potraviny Kačka pohľadávky

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Okresný súd Banská Bystrica začal 7. októbra konkurzné konanie voči dlžníkovi - Potraviny Kačka, a. s., Lučenec.

Bratislava 11. októbra (TASR) - Členovia združení v Únii hydinárov Slovenska (ÚHS) by nemali mať voči obchodnému reťazcu Potraviny Kačka (CBA Slovakia) významnú výšku pohľadávok za dodaný tovar. Uviedol to pre TASR riaditeľ ÚHS Daniel Molnár v reakcii na pondelkové (7. 10.) oznámenie súdu o začatí konkurzného konania.

"Čo sa týka spoločnosti CBA Slovakia a ich problémov s ďalším fungovaním obchodnej siete, urobil som prieskum medzi našimi členmi, z ktorého vyplynulo, že do tejto siete nedodávali tak veľké množstvá tovaru. Voči našim členom teda nejaké veľké dlžoby nezostali. Skôr sa to týka iných sektorov potravinárstva, kde zostali aj niekoľkomiliónové dlžoby," spresnil Molnár.

Okresný súd Banská Bystrica začal 7. októbra konkurzné konanie voči dlžníkovi - Potraviny Kačka, a. s., Lučenec. Reťazec zastupuje Beatow Partners, s. r. o., Bratislava. Vyplýva to z uznesenia súdu z 1. októbra, zverejneného v Obchodnom vestníku 7. októbra. Proti uzneseniu nie je podľa súdu odvolanie prípustné. Návrh na konkurz podalo vedenie reťazca ešte koncom augusta tohto roka.

Potravinárske spoločnosti združené v Potravinárskej komore Slovenska (PKS) evidujú pohľadávky voči spoločnosti Potraviny Kačka, a. s., a preto očakávali, kedy príslušný súd vyhlási na spoločnosť konkurz. Uviedla to 7. októbra pre TASR Jana Venhartová, riaditeľka PKS v reakcii na vyhlásenie konkurzu na obchodný reťazec.

Výška jednotlivých pohľadávok sa pri konkrétnych dodávateľoch podľa nej pohybuje rôzne, od niekoľko tisíc eur po desaťtisíce eur. "Nakoľko potravinárske spoločnosti budú tvoriť značný počet veriteľov s nezanedbateľnou celkovou výškou pohľadávok, majú potravinárske podniky záujem nominovať svojho zástupcu do veriteľského výboru," avizovala Venhartová.