Quantcast
< sekcia Ekonomika

JDS: Koalícia ukázala seniorom, že nie sú jej voliči

Na snímke predseda Jednoty dôchodcov Slovenska (JDS) Michal Kotian prichádza odovzdať predsedovi Národnej rady SR Borisovi Kollárovi (Sme rodina) podpisy k petícii na presadenie pomoci pre seniorov v Bratislave v utorok 13. septembra 2022. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Bratislava 6. októbra (TASR) - Koalícia ukázala seniorom, že nie sú jej voliči. Z petície takmer s 184. 000 podpismi urobila zdrap papiera.

Bratislava 6. októbra (TASR) - Koalícia ukázala seniorom, že nie sú jej voliči. Z petície takmer s 184.000 podpismi urobila zdrap papiera. Uviedol to Michal Kotian, predseda Jednoty dôchodcov Slovenska (JDS).

Podľa JDS je tohtoročná pomoc štátu pre seniorov absolútne nedostatočná. Ak by súčasná vláda nezrušila plnohodnotný 13. dôchodok, mohli iba z neho dostať seniori tento rok pomoc nie 250 miliónov eur, ale až 700 miliónov eur.

Pritom vláda podľa neho dobre vie, že vyberie z peňaženiek domácností seniorov z dôvodu zdražovania ďalších viac ako 400 miliónov eur. Seniori teda mali dostať tento rok v rámci plného 13. dôchodku a pomoci pri zdražovaní spolu viac ako 1,1 miliardy eur.

Kotian dodal, že JDS nepovažuje očkovací bonus ani lotériu za adekvátnu pomoc všetkým seniorom na Slovensku. Znovu upozorňuje vládu, že pomoc seniorom je nedostatočná a nesystémová. Bude preto naďalej apelovať na vládu aj poslancov Národnej rady SR, aby sa vážne a zodpovedne zaoberali životnou úrovňou seniorov na Slovensku.