< sekcia Ekonomika

Jesenná konferencia Energofórum sa začala vo Vyhniach

Na snímke účastníci konferencie Energofórum 2016 - Elektrina v hoteli Sitno v obci Vyhne (okr. Žiar nad Hronom) 13. októbra 2016. Foto: TASR/Branislav Račko

Odborná konferencia Energofórum začala písať svoju históriu v roku 2006.


Bratislava/Vyhne 13. októbra (TASR) - Jedenásty ročník odbornej konferencie Energofórum 2016 - Elektrina, pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR, sa koná dnes a v piatok (14. októbra) vo Vyhniach. Organizátorom podujatia je sféra, a. s.

Počas prvého dňa konferencie sa bude diskutovať o perspektívach Slovenska v EÚ a o novom dizajne trhu s elektrinou či o aktualitách z domáceho trhu. Prvý deň konferencie zavŕši panelová diskusia o podnikaní v energetike.

Druhý deň podujatia bude patriť inováciám v energetike. Konferenciu ukončí panelová diskusia analytikov a odborníkov s ich pohľadmi na trh s elektrinou. Generálnym partnerom konferencie je spoločnosť Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s.

Odborná konferencia Energofórum začala písať svoju históriu v roku 2006. Odvtedy sa každý rok stretávajú predstavitelia štátneho, súkromného a akademického sektora, aby prerokovali aktuálne témy v energetike u nás a v zahraničí. Desať predchádzajúcich ročníkov konferencie, od roku 2013 samostatne pre komodity elektrina a zemný plyn, predstavuje spolu takmer 2000 účastníkov z viac ako 200 spoločností a inštitúcií.