Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Ekonomika

JTRE spúšťa predaj projektu Downtown Yards, výstavba je v plnom prúde

Foto: JTRE

Nová vstupná brána do rastúceho bratislavského downtownu sa hneď po predstavení stretla s mimoriadnym záujmom.

Bratislava 2. mája (OTS) - Už v predpredaji si kupujúceho našlo 135 bytov z celkovej ponuky vyše 650 rezidencií. Nový projekt Downtown Yards od JTRE spojí kozmopolitnú atmosféru moderného centra hlavného mesta a pokojný ráz pôvodnej zástavby Nív. Výstavba modernej zmiešanej štvrte navrhnutej podľa princípov udržateľného mesta je v plnom prúde a záujemcovia o kvalitné bývanie môžu teraz využiť uvádzacie ceny na kúpu bytu.

Rýchle rozbehnutie predaja potvrdzuje správy o prichádzajúcom oživení trhu s bývaním po dvoch rokoch spomalenia. Novostavby v centre Bratislavy si však dokázali držať cenu na stabilnej úrovni aj pri zvyšovaní úrokových sadzieb. Spojenie zotavujúceho sa segmentu s výnimočným projektom môže pre mnohých znamenať sľubnú investičnú príležitosť. Stále platí, že kúpa novostavby v Bratislave na začiatku výstavby, od overeného developera, je rozhodnutie s istou návratnosťou.

„JTRE sa za takmer tridsať rokov pôsobenia vie preukázať množstvom projektov dokončených načas a v deklarovanej kvalite. Najlepším príkladom je naposledy dokončený prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower. Výnimočný projekt nebývalého rozsahu sme dotiahli do úspešného konca aj keď sme počas troch rokov výstavby museli čeliť pandémii, surovinovej i energetickej kríze,“ pripomína Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE.

Zdroj : JTRE

Základy Downtown Yards

Downtown Yards vyrastá na pozemku medzi Košickou, Prístavnou, Pláteníckou a Mlynskými nivami. Projekt tvoria rezidenčné bloky s výškou od osem do 27 podlaží popri Košickej ulici a nízkopodlažné polyfunkčné objekty orientované do Pláteníckej s pestrou paletou obchodných prevádzok, služieb, menších administratívnych priestorov, doplnené drevostavbou materskej školy v pasívnom štandarde. Zasadené budú do príjemných pobytových vnútroblokov so zaujímavými sadovými úpravami a vodnými prvkami.

Doprava v území bude utlmená. Parkovanie bude odvedené pod zem, kde na troch podlažiach vznikne 1 721 parkovacích miest. V podzemnej garáži bude aj dostatok elektronabíjačiek a obyvatelia budú mať v každom rezidenčnom vchode bicykliareň, aby mohli využiť pohodlné napojenie na obľúbené cyklotrasy. V druhej etape novú štvrť doplní 35-poschodová administratívna budova s atraktívnou architektúrou na nároží Košickej a Prístavnej ulice.

Po takmer dvoch rokoch dôkladného čistenia územia od historickej environmentálnej záťaže sa začali prípravné práce na osádzaní pilót a aktuálne už prebieha betonáž základovej dosky. Dokončenie prvej etapy je plánované na roky 2026 – 2027. Prví klienti sa teda budú môcť tešiť z nového bývania už o tri roky.

Zdroj : JTRE

High fashion of living

Downtown Yards je výbornou voľbou pre tých, ktorí chcú žiť v centre mesta a zároveň ocenia výhody pokoja vo dvoroch. Na jednej strane môžu ťažiť z vybavenosti dostupnej priamo v rámci projektu aj v okolí, zároveň budú mať k dispozícii kvalitný priestor na spoločné chvíle s rodinou a priateľmi.

Plnohodnotné prémiové rodinné bývanie zaručia rezidencie navrhnuté vo vysokom štandarde so zmyslom pre detail, s premyslenými dispozíciami a dostatkom úložných priestorov. Väčšie byty sú orientované na dve svetové strany a ponúknu úžasné výhľady.

„Ľudia potrebujú životný priestor a ten im ponúkame. V Downtown Yards môžu nájsť dispozične premyslené štvorizbové byty s výmerou 110 štvorcových metrov, ale aj 130 a 160 štvorcových metrov s veľkorysým zázemím. Rovnako to majú Londýnske nehnuteľnosti, ktorými sme sa nechali inšpirovať,“ približuje obchodný riaditeľ JTRE Peter Píš a dodáva, že časť týchto bytov má aj rozľahlé pobytové terasy. Rezidenti budú mať neustále k dispozícii recepciu, priestory pre doručovateľské služby, ale aj služby autoumyvárne či vyhradené parkovanie pre návštevy.

„Downtown Yards bude mať unikátny placemaking. Hľadáme také koncepty, ktoré by boli jedinečné iba pre tento projekt v harmónii so zaužívanými konceptami. Kvalitná piváreň, nadčasové bistro, pekáreň s cukrárňou, chýbať nesmie ani skvelá káva. Náš cieľ je dosiahnuť oveľa širší záber služieb,“ opisuje koncept Peter Píš.

Ďalším benefitom bude špeciálny komunitný priestor určený výhradne rezidentom. „Po vzore nášho londýnskeho projektu prinášame do Downtown Yards služby pre rezidentov v podobe tzv. Community hubu. Pre vlastníkov bytov bude k dispozícii komunitná knižnica, kinosála či herná zóna pre tínedžerov. Rezidenti môžu využiť tento priestor na usporiadanie rodinnej oslavy, prípadne tvorivého alebo vzdelávacieho workshopu či priateľské stretnutie so susedmi,“ dopĺňa benefity projektu Ivan Bratko, riaditeľ predaja rezidenčných nehnuteľností JTRE. Dodáva, že sa nezabudlo ani na zdravý životný štýl klientov, ktorí tak budú mať v ponuke aj posilňovňu a jogovú miestnosť.

Zdroj : JTRE

K tomu patria aj veľkorysé verejné priestory. Zeleň bude pokrývať plochu 6 100 štvorcových metrov, vrátane zrevitalizovanej pôvodnej stromovej aleje na Pláteníckej ulici a jej predĺženie až po Prístavnú, ako aj nové stromoradie na Košickej. Zeleň pribudne na strechách budov, v rámci prvej etapy to bude viac ako 2 000 štvorcových metrov. Verejné priestory, vrátane skladby zelene, navrhol renomovaný ateliér krajinných architektov LABAK, ktorý kládol dôraz na podporu biodiverzity a prepojenie s pôvodnou flórou dunajských ramien. V spojení s technickým štandardom budov v energetickej certifikácii A0 s rekuperáciou vzduchu či zberom dažďovej vody, pôjde o jeden z najzelenších projektov.