< sekcia Ekonomika

Kandidátom na predsedu regulačného úradu je V. Kešjar

Na snímke predseda Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb Vladimír Kešjar. Foto: TASR - Dano Veselský

Do výberu kandidáta sa prihlásili traja uchádzači, pričom rezort dopravy skonštatoval, že všetci spĺňajú podmienky výkonu funkcie.

Bratislava 15. januára(TASR) – Kandidátom na predsedu Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb je Vladimír Kešjar. Vláda v stredu schválila návrh z dielne Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR.

Do výberu kandidáta sa prihlásili traja uchádzači, pričom rezort dopravy skonštatoval, že všetci spĺňajú podmienky výkonu funkcie. Medzi uchádzačmi o tento post boli Peter Helexa, Vladimír Kešjar a Pavol Kukura.

Predsedu úradu volí na návrh vlády Národná rada (NR) SR. Vláda ešte v októbri navrhla parlamentu Petra Helexu, poslanci ho však na novembrovej schôdzi v tajnej voľbe odmietli. Ak NR SR nezvolí navrhnutého kandidáta, vládny kabinet by mal navrhnúť iného kandidáta na funkciu najneskôr do jedného mesiaca od predchádzajúceho nezvolenia.