Quantcast
< sekcia Ekonomika

Klub 500: Vítame skrátenie karantény na päť dní

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Klub 500 minulý týždeň spolu s ďalšími zväzmi požiadali predsedu vlády, ministrov zdravotníctva a hospodárstva SR o riešenie situácie, keď v strategických podnikoch hrozilo odstavovanie prevádzok.

Bratislava 24. januára (TASR) - Klub 500 víta rozhodnutie skrátiť štátom nariadenú karanténu pri pozitivite na ochorenie COVID-19 z desiatich na päť dní. Podľa výkonného riaditeľa Klubu 500 Tibora Gregora totiž hrozilo v strategických podnikoch odstavovanie kľúčových prevádzok.

"Zabezpečenie plynulej prevádzky priemyselnych podnikov v krízovom režime umožní zachovanie pracovných miest a príjmov pre zamestnancov, plnenie záväzkov voči odberateľom a voči štátu, a zabráni výpadkom v rozpočte na daniach a odvodoch," reagoval na rozhodnutie Úradu verejného zdravotníctva SR Gregor.

Klub 500 minulý týždeň spolu s ďalšími piatimi zamestnávateľskými zväzmi požiadali listom predsedu vlády, ministrov zdravotníctva a hospodárstva SR o riešenie súčasnej situácie, keď v strategických podnikoch hrozilo odstavovanie kľúčových prevádzok. "Úrad verejného zdravotníctva urobil nateraz správny krok zabraňujúci významným národohospodárskym škodám," dodal Gregor.