Quantcast
< sekcia Ekonomika

Košický dopravný podnik chystá ďalšiu etapu modernizácie

Ilustračné foto. Foto: TASR - Dano Veselský

Zákazka nadväzuje na predošlú stavebnú v rámci projektu modernizácie technickej základne na opravu a údržbu vozidlového parku dráhovej MHD.

Košice 13. augusta (TASR) - Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) vyhlásil verejné obstarávanie na realizáciu druhej etapy modernizácie údržbovej základne v areáli depa. Zákazka je rozdelená na desať častí, jej celková odhadovaná hodnota predstavuje takmer 4,2 milióna eur bez DPH. Zameraná je na najmä na technické zariadenia. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Zákazka nadväzuje na predošlú stavebnú v rámci projektu modernizácie technickej základne na opravu a údržbu vozidlového parku dráhovej MHD. "Výsledkom realizácie predmetu zákazky bude technická a technologická príprava areálu na zmenu vozového parku podľa požiadaviek modernizácie koľajovej časti. Z dôvodu zmeny vozového parku je nutné vybudovať novú halu opráv s technológiou (II. etapa)," píše sa v oznámení s tým, že z koľajovej časti je nutné vybudovať koľajové napojenie nového objektu haly údržby a k tomu je nutné zrealizovať aj prislúchajúcu infraštruktúru, ako trakčné vedenie, odvodnenie, osvetlenie či elektrické rozvody.

Zákazka pozostáva z častí oznamovacie zariadenia, diagnostické zariadenie - geometria kolies, skúšobňa elektromotorov, dielenský nábytok, ďalej náradie, stĺpové zdviháky, pojazdná plošina, kovoobrábacie stroje, lis na nalisovanie železničných súkolesí a zariadenie kováčskej vyhne.

Lehota na predkladanie ponúk má uplynúť 12. septembra.