Quantcast
< sekcia Ekonomika

Krajniak:Nevyčerpané eurofondy treba použiť na energetickú efektívnosť

Na snímke zľava minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) a minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant Sme rodina) počas 87. rokovania vlády SR v Bratislave 28. júna 2022. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Energetická náročnosť by sa podľa neho mohla znížiť jednak zateplením budov či zavedením nových lacnejších zdrojov tepla.

Bratislava 28. júna (TASR) - Nevyčerpané eurofondy by sa mohli použiť na financovanie energetickej efektívnosti. Uviedol to po utorkovom rokovaní vlády minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).

"Považujem za reálne, aby sme pomohli mestám, obciam, ale aj neštátnym zriaďovateľom zariadení sociálnych služieb (ZSS) a škôl, prípadne aj ďalším prevádzkovateľom budov prevádzkovaných vo verejnom záujme, aby sme neminuté eurofondy presunuli do SIH (Slovak Investment Holding, pozn. TASR). Ten by kofinancoval všetky projekty, ktoré by slúžili na zníženie energetickej náročnosti," spresnil. Energetická náročnosť by sa podľa neho mohla znížiť jednak zateplením budov či zavedením nových lacnejších zdrojov tepla.

"Pri rokovaní o zvyšovaní platov zamestnancov štátnej a verejnej sféry musia byť zohľadnení aj zamestnanci ZSS. Určite nepodporím návrh na valorizáciu platov, ak by sa netýkal aj zamestnancov ZSS, ktorí nie sú zamestnancami vo verejnej službe," doplnil Krajniak.