< sekcia Ekonomika

Malokarpatský expres končí sezónu, ďalej bude ako kyvadlová doprava

Ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Baumann

Autobusom je možné odviezť sa napríklad na podujatia tohtoročnej jesene, ako pezinské vinobranie, Modranské vinobranie, Chute Malých Karpát a Deň otvorených pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste.

Bratislava 15. septembra (TASR) – Turistický autobus Malokarpatský expres ukončí počas tohto víkendu svoju druhú sezónu, v ktorej počas víkendov a štátnych sviatkov premával na trase Bratislava – Častá, Červený kameň cez Svätý Jur, Pezinok, Zochovu chatu až po Červený Kameň. Záujemcom však bude naďalej k dispozícii vo forme kyvadlovej dopravy. Informoval o tom Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

"Autobusom je možné odviezť sa napríklad na podujatia tohtoročnej jesene, ako pezinské vinobranie, Modranské vinobranie, Chute Malých Karpát a Deň otvorených pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste. Na každé podujatie platí zvlášť cestovný poriadok, ktorý bude zverejnený aj s pozvánkou pred podujatím na stránke a facebookovej stránke BSK a na stránkach organizátorov podujatí," uviedol bratislavský župan Juraj Droba.

Malokarpatský expres spustil BSK spolu s autobusovým dopravcom Slovak Lines. Druhú sezónu odštartoval 16. júna 2018. "Aj počas nej ponúkol obyvateľom Bratislavského kraja možnosť spoznať krásy a zaujímavosti Malých Karpát i burgenlandskej Panónie a, naopak, obyvateľom Burgenlandu, turistom, a vďaka prípojom aj obyvateľom a turistom z Viedne, navštíviť Bratislavu a najzaujímavejšie ciele pod Malými Karpatmi," uzavrel BSK.

Dopravu autobusom budú môcť už o týždeň využiť návštevníci pezinského vinobrania, ktoré sa bude konať od 21. do 23. septembra.