< sekcia Ekonomika

Matečná: Zelená nafta pomôže ovocinárom konkurovať dovozovým komoditám

Na archívnej snímke ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná. Foto: FOTO TASR – Jaroslav Novák

Ministerka pôdohospodárstva sa tak vyjadrila počas otvorenia výstavy potrieb pre záhradkárov, včelárov a farmárskych produktov Jahrada na trenčianskom výstavisku Expo Center.

Trenčín 11. októbra (TASR) – Štátna pomoc v podobe 30-miliónovej podpory zelenej nafty pomôže slovenským ovocinárom, aby boli schopní konkurovať dovozovým komoditám. Počas otvorenia výstavy potrieb pre záhradkárov, včelárov a farmárskych produktov Jahrada na trenčianskom výstavisku Expo Center (11. – 12. 10.) to v piatok povedala ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (SNS).

„Vieme, že naše slovenské jablká, naše slovenské ovocie, zelenina sú kvalitatívne podstatne lepšie. Máme integrovanú produkciu, kde používame omnoho menej chemických prostriedkov ako tí, ktorí dovážajú k nám do republiky. Vyzývam preto ovocinárov a záhradkárov, aby pri tom zotrvali. Štát sa snaží urobiť pre nich podmienky, aby boli konkurencieschopní,“ povedala Matečná s tým, že spotrebitelia by mali kupovať slovenské produkty a výrobky a podporili by tým vidiek.

Spoločne s 10. ročníkom výstavy Jahrada je trenčianske výstavisko dejiskom 8. ročníka výstavy potrieb a služieb pre seniorov Senior Expo. Jej zámerom je ponúknuť novinky - produkty, služby a aktuálne informácie, z oblasti každodenného života seniorov.

Jednota dôchodcov na Slovensku tento rok pripravila pre návštevníkov celoslovenskú prehliadku ručných prác seniorov a konferenciu o zdravotnom štýle. Obe výstavy spoločne s Matečnou otvoril aj predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD).