Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 25. marec 2023Meniny má Marián
< sekcia Ekonomika

Dujava zostáva šéfom popradského letiska, odvolanie zmarila obštrukcia

Na archívnej snímke riaditeľ letiska v Poprade Peter Dujava 19. júla 2022 v Poprade. Foto: TASR - Adriána Hudecová

Zamestnanci letiska v júli v otvorenom liste ministrovi dopravy Andrejovi Doležalovi (nominant Sme rodina) vyjadrili svoj nesúhlas s vedením letiska.

Poprad 12. septembra (TASR) - Peter Dujava zostáva predsedom a členom predstavenstva spoločnosti Letisko Poprad-Tatry, a. s. Na pondelkovom mimoriadnom valnom zhromaždení sa ho nepodarilo odvolať. Dôvodom je obštrukcia minoritného akcionára - zástupcu mesta Vysoké Tatry. TASR o tom v pondelok informoval riaditeľ odboru komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Ivan Rudolf.

Ministerstvo ozrejmilo, že Dujava v pondelok stiahol svoju rezignáciu na funkciu člena predstavenstva, preto bolo potrebné zmeniť program mimoriadneho valného zhromaždenia a odvolať ho. K tomuto bodu sa však zasadnutie podľa rezortu nedostalo, keďže napriek predchádzajúcemu súhlasu minoritných akcionárov zástupca mesta Vysoké Tatry sa zdržal hlasovania v bode o odsúhlasení spôsobu zvolania a konania mimoriadneho valného zhromaždenia.

"Pre rezort dopravy ako hlavného akcionára letiska je nepochopiteľné, ako sa k vyriešeniu situácie postavilo mesto Vysoké Tatry. Obštrukcie a postoj predsedu predstavenstva a výkonného riaditeľa, ktorý je prilepený na svojej stoličke, nemení nič na tom, že hlavný akcionár navrhne jeho odvolanie už na najbližšom riadnom valnom zhromaždení," uviedla štátna tajomníčka MDV SR Katarína Bruncková.

Na rozvoji letiska a zastabilizovaní ako personálnej, tak aj finančnej situácie rezortu dopravy podľa jej slov mimoriadne záleží, preto v utorok (13. 9.) absolvuje so zamestnancami stretnutie, kde si prejde najbližšie kroky. Rezortu ide podľa nej o to, aby zamestnanci mali vhodné pracovné prostredie, stiahli po vyriešení situácie výpovede a prevádzka letiska bola zachovaná.

Zamestnanci letiska v júli v otvorenom liste ministrovi dopravy Andrejovi Doležalovi (nominant Sme rodina) vyjadrili svoj nesúhlas s vedením letiska, 50 z nich podali hromadné výpovede a požadovali odstúpenie riaditeľa. Dujava po kritike zamestnancov rezignoval na pozíciu riaditeľa Letiska Poprad-Tatry.