< sekcia Ekonomika

Rezort dopravy: Zásobovanie je povolené právnickým osobám s oprávnením

Ilustračné foto. Foto: TASR - Colný úrad Michalovce

Vodiči kamiónovej dopravy a vodiči, ktorí vykonávajú zásobovanie, sú zároveň oslobodení od karantény. Musia však byť vybavení ochrannými pomôckami a dodržiavať všetky hygienické opatrenia.

Bratislava 14. marca (TASR) – Akákoľvek forma zásobovania je povolená, kamiónmi aj inými vozidlami, ak má na to právnická osoba oprávnenie. Uvádza to na svojej webovej stránke Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR v súvislosti s opatreniami prijatými na zamedzenie šírenia nového koronavírusu.

Vodiči kamiónovej dopravy a vodiči, ktorí vykonávajú zásobovanie, sú zároveň oslobodení od karantény. Musia však byť vybavení ochrannými pomôckami a dodržiavať všetky hygienické opatrenia. Výnimka platí aj na zahraničných vodičov v prípade zásobovania akýmkoľvek tovarom, po vyložení tovaru sa tak môžu v ten istý deň vrátiť späť.

Rezort dopravy zdôraznil, že karanténa platí na všetky osoby, ktoré sa vrátili zo zahraničia s výnimkou vodičov kamiónov a zásobovania. Karanténa preto platí aj pre vodičov autobusov, ktorí pracovali na medzinárodnej linke.