Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 13. apríl 2024Meniny má Aleš
< sekcia Ekonomika

Medzi Bratislavou a Komárnom začne od nedele jazdiť Leo Express

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Anna Staníková

Na trati Bratislava - Dunajská Streda - Veľký Meder - Komárno bude nasadených 21 vlakových jednotiek.

Bratislava 9. decembra (TASR) - Železničný dopravca Leo Express začne od nedele (10. 12.) jazdiť na trati Bratislava - Komárno. Každý deň na trať vypraví takmer 100 spojov. V dopravnej špičke budú vlaky medzi Dunajskou Stredou, Kvetoslavovom a Bratislavou jazdiť v 20-minútových intervaloch. Informoval o tom hovorca Leo Express Emil Sedlařík.

Na trati Bratislava - Dunajská Streda - Veľký Meder - Komárno bude nasadených 21 vlakových jednotiek. Každá má kapacitu takmer 240 miest, z toho 140 je na sedenie. Železničný dopravca na trať medzi Bratislavou a Komárnom nasadí nízkopodlažné klimatizované vlaky, ktoré sú vybavené Wi-Fi pripojením, detským oddielom, toaletou pre vozíčkarov i prebaľovacím pultom pre deti.

Cestovné lístky na novú trať sú v predaji u dopravcu. "Cena cestovného medzi Bratislavou a Komárnom bola zachovaná na 5,25 eura, ako sú zákazníci zvyknutí," informoval Sedlařík. Dopravca ponúka časové lístky na sedem, 30 a 90 dní a pre členov vernostného klubu tiež celoročný neobmedzený cestovný lístok DunajPass v hodnote 365 eur.

Vlaky Leo Expres, ktoré budú jazdiť medzi Bratislavou a Komárnom, už dostali aj svoje meno. Spomedzi takmer 400 návrhov od samotných cestujúcich, odborná porota Leo Express vybrala názov Dunajská Strela. "Ten jasne odkazuje na región, ktorým vlaky prechádzajú a zároveň nadväzuje na železničiarsku tradíciu obdobných označení," doplnil Sedlařík.