< sekcia Ekonomika

Mexická spoločnosť pozastavila výrobu piva Corona

Na archívnej snímke z 21. marca 2020 prepravky piva značky Corona v supermarkete v Londýne. Mexická spoločnosť Grupo Modelo vo štvrtok 3. apríla 2020 oznámila, že dočasne prestane variť pivo Corona a ostatné značky, ktoré vyváža do viac než 180 krajín sveta. Spoločnosť k tomuto kroku pristúpila po tom, ako mexická vláda v rámci opatrení proti novému koronavírusu označila jej výrobu za nie nevyhnutne potrebnú. Foto: TASR/AP

Poľnohospodárstvo a výroba potravín sú podľa nariadenia mexickej vlády považované za nevyhnutne potrebné činnosti.

Mexiko 3. apríla (TASR) - Mexická spoločnosť Grupo Modelo vo štvrtok oznámila, že dočasne prestane variť pivo Corona a ostatné značky, ktoré vyváža do viac než 180 krajín sveta. Spoločnosť k tomuto kroku pristúpila po tom, ako mexická vláda v rámci opatrení proti novému koronavírusu označila jej výrobu za nie nevyhnutne potrebnú. Informovala o tom agentúra Reuters.

Po tom, ako počet pacientov s ochorením COVID-19, ktorého pôvodcom je nový koronavírus, v Mexiku v pondelok presiahol 1000, vyhlásila vláda tejto stredoamerickej krajiny až do 30. apríla stav zdravotnej núdze.

Spoločnosť Grupo Modelo vyhlásila, že k pozastaveniu výroby pristúpi od soboty s tým, že už znížila produkciu celosvetovo obľúbeného piva na úroveň, na ktorej bude môcť znova nápoj začať variť po skončení vládnych opatrení.

"Ak sa federálna vláda rozhodne vydať spresnenie, na základe ktorého bude pivo označené za produkt agropriemyslu, v Grupo Modelo sme pripravení naplniť náš plán (výroby) s viac než 75 percentami zamestnancov pracujúcimi z domu, a zároveň garantovať (dostatočné) zásoby piva," uviedla spoločnosť vo svojom vyhlásení.

Ako pripomína Reuters, poľnohospodárstvo a výroba potravín sú podľa nariadenia mexickej vlády považované za nevyhnutne potrebné činnosti.