Quantcast
< sekcia Ekonomika

Rezort hospodárstva eviduje záujem o priemyselný park Šurany

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Okres Nové Zámky nepatrí k regiónom s najvyššou nezamestnanosťou a aktuálne je s 5,21 % nezamestnaných pod priemerom SR.

Bratislava 12. júna (TASR) – Lokalita na vznik nového štátneho priemyselného parku Šurany bola vybraná vzhľadom na predbežný záujem investorov o investície na západe Slovenska. Ministerstvo hospodárstva (MH) SR už o možných investíciách v tomto priemyselnom parku rokuje, bližšie informácie však v súčasnosti nemôže zverejniť, informoval TASR rezort hospodárstva. Vláda v stredu (8. 6.) schválila pre "Šurany Industrial Park" návrh na vydanie osvedčenia o významnej investícii.

"Lokalita Šurian bola vybraná najmä s ohľadom na predbežný záujem niektorých investorov o investície na západe Slovenska s dobrou koľajovou infraštruktúrou a vhodnými možnosťami energetického napojenia na elektrickú sieť v SR," uviedlo MH. Celková výmera vlastného priemyselného parku v Šuranoch by mala byť približne 375 hektárov (ha), i keď v osvedčení o významnej investícii, ktoré schválila vláda SR, je uvádzaná výmera 476 ha. V nej je však zarátaná aj plocha na uvažovanú technickú infraštruktúru.

Okres Nové Zámky nepatrí k regiónom s najvyššou nezamestnanosťou a aktuálne je s 5,21 % nezamestnaných pod priemerom SR. Rezort hospodárstva však dodal, že nezabúda ani na regióny s vyššou nezamestnanosťou. "Ministerstvo hospodárstva SR, samozrejme, plánuje pokračovať v stratégii budovania priemyselných parkov na kľúč a v najbližšej budúcnosti predstaví reálny zámer vybudovania takéhoto nového parku aj na východe Slovenska," uviedlo ministerstvo.