< sekcia Ekonomika

Michalovce dostanú vyše 2 mil. eur na modernizáciu športových stánkov

Na snímke zľava predseda vlády SR Peter Pellegrini a podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši na výjazdovom rokovaní vlády v Sobranciach 22. októbra 2019. Foto: TASR - Roman Hanc

Návrh poskytnutia finančného príspevku vychádza z nárastu záujmu o šport a návštevu športovísk v meste v súvislosti s udelením titulu Európske mesto športu 2019.

Sobrance/Michalovce 22. októbra (TASR) – Michalovce dostanú od štátu 2.200.000 eur na modernizáciu športovej infraštruktúry v meste. Rozhodla o tom vláda na svojom utorňajšom výjazdovom rokovaní v Sobranciach.

Návrh poskytnutia finančného príspevku vychádza z nárastu záujmu o šport a návštevu športovísk v meste, ktorý generovali podujatia uskutočnené v Michalovciach v súvislosti s udelením titulu Európske mesto športu 2019. "Cieľom návrhu je podpora modernizácie športovej infraštruktúry tak, aby spĺňala najmodernejšie technické parametre a poskytovala profesionálnym športovcom i športujúcej verejnosti čo najvyšší komfort," ozrejmil podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD), ktorý návrh predložil.

Väčšina prostriedkov dotácie má ísť na modernizáciu mestskej plavárne, jej stavby i technológií (2.145.000 eur). Menšie sumy poskytne vláda na úpravy šatní mládeže, nachádzajúce sa pod východnou tribúnou futbalového štadióna MFK Zemplín Michalovce (30.000 eur) a vybavenie telocvične pre Judo klub ŠK Zemplín Michalovce (25.000 eur).

Mesto má na financovaní odhadovaných nákladov rekonštrukcií vo výške 2.555.000 eur participovať sumou 355.000 eur.