Quantcast
< sekcia Ekonomika

Microsoft obmedzuje podnikanie v Rusku pre jeho inváziu na Ukrajinu

Microsoft Foto: TASR/AP

Americká spoločnosť však dodrží existujúce zmluvné záväzky voči ruským zákazníkom.

Moskva/Seattle 8. júna (TASR) - Americký softvérový gigant Microsoft v reakcii na inváziu ruskej armády na Ukrajinu podstatne obmedzuje svoje podnikanie v Rusku. TASR o tom informuje na základe správy Bloomberg News.

Microsoft už začiatkom marca oznámil, že pozastavuje predaj svojich nových produktov a služieb v Rusku. V stredu softvérový gigant uviedol, že výrazne obmedzuje svoje podnikanie v krajine, čím sa pripojil k dlhému zoznamu firiem, ktoré buď obmedzujú podnikanie, alebo z Ruska úplne odchádzajú pre vojnu na Ukrajine.

Obmedzenie podnikania ovplyvní viac ako 400 zamestnancov, cituje Bloomberg hovorcu spoločnosti. "V dôsledku zmien ekonomického výhľadu a vplyvu na naše podnikanie v Rusku sme sa rozhodli výrazne obmedziť naše operácie v krajine," povedal hovorca Microsoftu.

Americká spoločnosť však dodrží existujúce zmluvné záväzky voči ruským zákazníkom.

Viaceré veľké americké koncerny vrátane Apple, Nike či Dell Technologies prerušili vzťahy s Ruskom. Vlastník sociálnej siete Facebook - Meta Platforms aj Alphabet, materská spoločnosť vyhľadávača Google, prijali tiež opatrenia, ktoré obmedzili ruské štátne médiá pri zarábaní peňazí z reklám na ich platformách.