Quantcast
< sekcia Ekonomika

Ministerstvo investícií schválilo obnovu vnútrobloku v Detve

Ilustračné foto. Foto: EASYFOTO TASR - Silvia Tannhauserová

Vo vnútrobloku plánuje mesto úpravy. Pribudne oddychová zóna, kde budú sedenie, zeleň a kríky, a taktiež stretávacia zóna, doplnená o lavičky a stoly.

Detva 19. júna (TASR) – Projekt revitalizácie druhej etapy vnútrobloku na ulici Andreja Hlinku v Detve ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) schválilo. Pre TASR to potvrdil hovorca mesta Milan Suja.

Ako dodal, plánované činnosti sa začnú po kontrole dokumentov verejného obstarávania zo strany MIRRI. Podľa hovorcu samospráva viac informácií poskytne po kontrole.

V zmluve o nenávratnom finančnom príspevku (NFP) zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv sa uvádza, že ministerstvo poskytne Detve NFP maximálne do výšky 456.000 eur. Predpokladané náklady na stavebné práce sú v celkovej výške 529.566 eur, pričom rozdiel bude hradený z rozpočtu mesta.

Projektová dokumentácia pre obnovu priestoru je spracovaná a vydané je aj stavebné povolenie. Vo vnútrobloku plánuje mesto úpravy. Pribudne oddychová zóna, kde budú sedenie, zeleň a kríky, a taktiež stretávacia zóna, doplnená o lavičky a stoly. Vzniknú aj viacúčelová hracia plocha a detské ihriská. Pribudne aj chodník pre pohybové aktivity určený napríklad pre korčuliarov. Mesto podotýka, že ide o pokračovanie prvej etapy revitalizácie priestranstva, čím sa vytvorí ucelená kultivovaná a oddychová zóna.

V prvej etape na ulici Andreja Hlinku vznikol aj verejný priestor medzi bytovými domami. Pre deti a ich rodičov funguje od leta 2019. Pribudli tam hojdačky, lezecká stena, kvety, lavičky či ihrisko na cvičenie s vlastnou váhou. Na financovanie tohto projektu mesto získalo dotáciu z fondov Európskej únie vo výške 468.525 eur, ďalšie náklady boli hradené z mestského rozpočtu.