< sekcia Ekonomika

Na autosalóne v Nitre predstaví 202 vystavovateľov 30 značiek vozidiel

Ilustračná snímka. Foto: Agrokomplex

Výstava potrvá do 6. októbra.

Nitra 2. októbra (TASR) – Celkovo 202 vystavovateľov sa predstaví na tohtoročnom Autosalóne Autoshow Nitra, ktorý sa vo štvrtok (3. 10.) začne na nitrianskom výstavisku. Vystavovatelia predstavia 30 automobilových značiek s 35 novinkami, výstavné premiéry, súťaže, tuningové autá i veterány.

„Autosalón prináša aj značky, ktoré nadšenci nevideli ani na veľtrhu vo Frankfurte. V Nitre sa predstavia Nissan, Mazda, Mitsubishi, Suzuki, Volvo, Jeep, Renault, Dacia, a taktiež francúzska časť PSA, značky Peugeot a Citroën,“ informoval Martin Lužbeťák z národného výstaviska Agrokomplex, š. p.

Návštevníci budú mať možnosť vidieť výstavné premiéry vozidiel Mercedes-Benz GLB, Land Rover Defender, Renault Clio, Škoda Kamiq, Citigoe iV a Superb iV, BMW X7, Kia XCeed, Hyundai Kona Hybrid a Ioniq Electric, Ford Ranger, Mitsubishi ASX. Výstava potrvá do 6. októbra.

Automobilovú show zabezpečia najlepší slovenskí drifteri a stuntrideri v rámci akcie Mototv show. Viac ako 100 tuningových kúskov bude pútať pohľady na Tuning Show. Okrem tradičných car wash, vystúpení rapperov, fotopáuz s hosteskami a rôznych súťaží, okorení celú akciu zraz automobilových nadšencov a slovenské finále Cars Fan Cup. Návštevníkom výstavy sa predstavia Ozbrojené sily SR s prehliadkou vojenskej techniky, bojového vozidla 8×8 a slávnostným programom. Nemôže chýbať ani prezentácia hasičského a záchranného zboru SR vo vyslobodzovaní z havarovaných áut.

Záujemcovia sa môžu tešiť na historické vozidlá a motocykle. Zaujímavosťou bude vozidlo Velorex prezývané „hadrák“, ktoré si zahralo vo filme eŠtéBák. Citroën pri príležitosti 100. výročia predstaví expozíciu s ikonickými modelmi 2CV, DS a Mehari. Kolorit výstavy doplní exhibičná jazda Citroën „kačíc“.