Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Ekonomika

J. Ráž: Na dostavbu D3 sa použije celý objem alokovaných eurofondov

Na snímke minister dopravy SR Jozef Ráž ml. (nominant Smer-SD). Foto: TASR - Martin Baumann

Minister dopravy Jozef Ráž mladší (nominant Smeru-SD) to uviedol vo štvrtok v Žiline na zasadnutí pracovnej skupiny na riešenie prípravy a výstavby investičného projektu D3.

Žilina 30. novembra (TASR) - Chýbajúce úseky diaľnice D3 sa postavia v celosti ako jedna stavba a použije sa na ňu celý objem financií, alokovaný v eurofondoch na výstavbu diaľnic v aktuálnom programovom období 2021 - 2027. Minister dopravy Jozef Ráž mladší (nominant Smeru-SD) to uviedol vo štvrtok v Žiline na zasadnutí pracovnej skupiny na riešenie prípravy a výstavby investičného projektu D3. TASR o tom informovala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Eva Lacová.

Doplnila, že predpokladaný začiatok samotnej stavby na úseku Žilina Brodno-Čadca je jún 2026. "Pracovná skupina so zástupcami Európskej komisie (EK), Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) a Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR hodnotila aktuálny postup prípravy výstavby chýbajúcich úsekov diaľnice D3. Minister dopravy informoval o viacerých zmenách zákonov, ktoré pripravujú na urýchlenie výstavby nadradenej dopravnej infraštruktúry, teda rýchlostných ciest a diaľnic," uviedla hovorkyňa ŽSK.

Zástupcovia NDS podľa nej informovali, že práce na príprave výstavby prebiehajú podľa harmonogramu. "Vysvetľovaciu fázu dostavby považujú za ukončenú, dnes sú práce vo fáze prípravy územných rozhodnutí a stavebných konaní. Keďže výstavba bude v husto zastavanom území za plnej dopravnej prevádzky, ŽSK ponúkol ministerstvu a NDS aktívnu spoluprácu pri príprave a organizácii dopravy počas výstavby," dodala Lacová.