Quantcast
< sekcia Ekonomika

Najviac zahraničných ponúk na brigády nájdu Slováci v Nemecku

Foto: TASR/Štefan Puškáš

Pre uchádzačov a uchádzačky o prácu v zahraničí je k dispozícii najviac inzerátov v oblasti dopravy, špedície a logistiky.

Bratislava 29. júna (TASR) - Najviac zahraničných pracovných ponúk vhodných pre Slovákov a Slovenky eviduje portál Profesia.sk v Nemecku. Zamestnávatelia ich tam inzerujú viac než 350.

Približne dvesto príležitostí nájdu záujemcovia v Rakúsku. Zamestnať sa ale môžu napríklad aj na jednom zo sto pracovných miest v Holandsku. Informoval o tom marketingový manažér portálu Martin Menšík.

Pre uchádzačov a uchádzačky o prácu v zahraničí je k dispozícii najviac inzerátov v oblasti dopravy, špedície a logistiky. Zamestnávatelia aktuálne inzerujú takmer dvesto takýchto pracovných príležitostí. Viac než 150 pracovných ponúk v zahraničí je v sektore stavebníctva a realít. Firmy však hľadajú aj pracovníkov do výroby.

Zamestnávatelia publikujú najviac ponúk na pozíciu montážnik/montér. Firmy v zahraničí však hľadajú aj skladníkov/skladníčky, robotníkov/robotníčky, elektrikárov, operátorov/operátorky výroby či vodičov kamiónov.

Slováci a Slovenky, ktorí sa rozhodnú za prácou vycestovať do zahraničia, majú podľa údajov portálu najväčší záujem o pozíciu zberača. Práca v teréne a skleníkoch zahrňujúca zber ovocia, zeleniny a kvetov ich natoľko láka, že na jednu pozíciu priemerne zareaguje 54 záujemcov. Aktuálne je však publikovaných len 6 takýchto ponúk.

Približne 40 ľudí priemerne reaguje na inzerát v logistike. Pracovník tam zabezpečuje nepretržité dodávky materiálu pre výrobu, sleduje jeho množstvo v sklade, vedie a aktualizuje záznamy v informačnom systéme či spolupracuje s vedúcim výrobného úseku na pláne výroby. Momentálne je zverejnených 24 takýchto príležitostí.

Uchádzačov o zamestnanie v zahraničí láka aj práca expedienta, ktorý pripravuje a expeduje tovar aj zásielky, tiež je zodpovedný za zabezpečenie dokladov. Na jednu takúto pozíciu v priemere reaguje 36 uchádzačov, na portáli je aktuálne 18 takýchto pracovných ponúk.

O niektoré uvádzané pracovné miesta je naopak malý záujem. Za vodiča kamióna sa na portáli priemerne hlásia dvaja ľudia. Nízky záujem uchádzačov je aj o pozíciu elektrikára. Na jeden inzerát priemerne reagujú piati, doplnil Menšík.