< sekcia Ekonomika

Národné lesnícke centrum povedie Peter Balogh

Na snímke minister pôdohospodárstva SR Ján Mičovský (OĽaNO). Foto: TASR - Martin Baumann

Peter Balogh vyštudoval Lesnícku fakultu Technickej univerzity vo Zvolene, odbor lesníctvo a doktorát získal na odbore hospodárskej úpravy lesov.

Bratislava/Zvolen 7. apríla (TASR) – Národné lesnícke centrum (NLC) povedie od 7. apríla Peter Balogh. Do funkcie ho vymenoval minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský (OĽaNO). Nahradí tak doterajšieho generálneho riaditeľa NLC Ľuboša Halvoňa. Informoval o tom Vladimír Machalík, hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Peter Balogh vyštudoval Lesnícku fakultu Technickej univerzity vo Zvolene, odbor lesníctvo a doktorát získal na odbore hospodárskej úpravy lesov. Pôsobil vo Vojenských lesoch a majetkoch SR, štátny podnik. Na NLC pôsobil od roku 2006 vo viacerých pozíciách. Ako vedecko-výskumný pracovník v odbore lesníckej stratégie, politiky a ekonomiky aj ako asistent generálneho riaditeľa NLC. Do funkcie generálneho riaditeľa NLC prechádza z pozície námestníka riaditeľa Ústavu lesníckeho poradenstva a vzdelávania NLC.

Národné lesnícke centrum je štátom zriadená vedecko-výskumno-vzdelávacia príspevková organizácia Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Sídli vo Zvolene. NLC tvoria štyri ústavy - Lesnícky výskumný ústav, Ústav lesníckeho poradenstva a vzdelávania, Ústav lesných zdrojov a informatiky a Ústav pre hospodársku úpravu lesov.