Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 25. jún 2024Meniny má Olívia a Tadeáš
< sekcia Ekonomika

NBS upozorňuje na klamlivú reklamu, ktorá zneužíva meno P. Kažimíra

Archívna snímka: Na snímke Peter Kažimír počas svojho uvedenia do úradu guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) v Bratislave 3. júna 2019. Foto: TASR – Jaroslav Novák

Hovorca NBS Peter Majer spresnil, že reklama platformy nabáda slovenských spotrebiteľov k investovaniu a sľubuje vysoké výnosy.

Bratislava 11. júna (TASR) - Národná banka Slovenska (NBS) upozorňuje verejnosť na falošnú reklamu v podobe článku, ktorá zneužíva meno jej guvernéra Petra Kažimíra. Informoval o tom Peter Majer, hovorca NBS.

Platforma Bitcoin Code, ktorá ponúka investície do kryptoaktív, podľa Majera zneužila Kažimírovo meno. NBS upozorňuje, že ide o klamlivú reklamu. Centrálna banka preto podáva trestné oznámenie.

Hovorca spresnil, že reklama platformy nabáda slovenských spotrebiteľov k investovaniu a sľubuje vysoké výnosy. Internetové stránky, ktoré propagujú podobné platformy, sa pritom vyvíjajú (vznikajú a zanikajú) veľmi dynamicky a tvária sa, že ich propagujú známe osobnosti. Na internete sa dajú nájsť opakovane, preto je potrebné byť mimoriadne ostražitý. Platformy sú na internete prezentované aj inými formami reklamy a reklamnými článkami.

Národná banka Slovenska týmto podľa Majera upozorňuje spotrebiteľov, že investovanie do kryptoaktív nepodlieha jej dohľadu, a dôrazne vyzýva na zvýšenú obozretnosť.