Quantcast
< sekcia Ekonomika

Ďiaľničiari chcú zabezpečiť zimnú údržbu ciest za 3 mil. eur bez DPH

Logo Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), archívna snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Kritériom na vyhodnotenie ponúk je v oboch prípadoch cena, zákazky nebudú spolufinancované z eurofondov. Použije sa elektronická aukcia.

Bratislava 19. septembra (TASR) – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spustila dve verejné obstarávania, ktoré sa týkajú zimnej údržby ciest spolu za takmer 3 milióny eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámení o vyhlásení súťaže, ktoré boli zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

Jeden z tendrov zahŕňa montáž, demontáž a prenájom protisnehových zábran na zabezpečenie zimnej údržby diaľnic a rýchlostných ciest v správe NDS. Diaľničiari odhadujú hodnotu zákazky na 2,07 milióna eur bez DPH.

Zároveň hľadajú aj firmu, ktorá zabezpečí montáž, demontáž a prenájom prenosných drevených bariér pre NDS na zabezpečenie zimnej údržby diaľnic v jej správe. Cenu odhadujú na 854.000 eur bez DPH.

Kritériom na vyhodnotenie ponúk je v oboch prípadoch cena, zákazky nebudú spolufinancované z eurofondov. Použije sa elektronická aukcia. Záujemcovia môžu v oboch súťažiach predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť do 12. októbra.