Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. júl 2024Meniny má Magdaléna
< sekcia Ekonomika

Najvyššie príjmy z 10-dňových nálepiek boli v júni

Foto: TASR/Radoslav Stoklasa

NDS celkovo získala od januára do júna z predaja diaľničných nálepiek 47,9 milióna eur.

Bratislava 23. júla (TASR) - V júni priniesli Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) prvýkrát v tomto roku najvyššie príjmy desaťdňové diaľničné nálepky. Na celkových príjmoch z predaja sa podieľali 52 %.

"V predchádzajúcich mesiacoch tohto roka sa na zisku najviac podieľali ročné diaľničné nálepky," priblížil hovorca NDS Michal Fúrik. Konkrétne sa desaťdňových nálepiek v šiestom mesiaci predalo 195.722 kusov a príjem z nich tvoril 1,96 milióna eur.

Celkovo sa v júni 2014 predalo 259.503 diaľničných známok za 3,75 milióna eur. "V šiestom mesiaci roka 2014 sme zaznamenali takmer 14-% nárast v počte kusov predaných diaľničných nálepiek oproti predchádzajúcemu mesiacu," vyčíslil Fúrik.

NDS celkovo získala od januára do júna z predaja diaľničných nálepiek 47,9 milióna eur. Diaľničnými nálepkami platia vodiči osobných áut do 3,5 tony za jazdu po spoplatnených úsekoch ciest. Ich predaj zabezpečuje diaľničná spoločnosť prostredníctvom 1245 predajných miest, napríklad čerpacích staníc či pobočiek Slovenskej pošty. Vodiči si ich však môžu kúpiť aj na internetovej stránke dialnicnenalepky.sk.