< sekcia Ekonomika

NDS: Komplexná oprava mosta v Bratislave bude stáť 1,3 milióna eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR Daniel Veselský

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v najbližších dňoch presmeruje celú dopravu na diaľnici do ľavého jazdného pásu, v ktorom zostanú zachované dva jazdné pruhy v smere do Brna.

Bratislava 15. júna (TASR) - V Bratislave sa začína komplexná oprava mosta na diaľnici D2 medzi križovatkou Lamač a tunelom Sitina. Tento rok sa most opraví v smere z Malaciek do Bratislavy a v opačnom smere ho bude Národná diaľničná spoločnosť (NDS) opravovať budúce leto. Oprava mosta bude stáť 1,3 milióna eur. Informovala o tom hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

V najbližších dňoch presmeruje NDS celú dopravu na diaľnici do ľavého jazdného pásu, v ktorom zostanú zachované dva jazdné pruhy v smere do Brna. Premávka v smere do Bratislavy bude vedená v jednom jazdnom pruhu, priblížila hovorkyňa.

"Zhotoviteľ opravy kompletne vybúra mostný zvršok zahŕňajúci vozovku, vyrovnávací betón, pôvodnú hydroizoláciu, odvodnenie, rímsy, mostné závery a prechodové dosky," uvádza Žgravčáková. Pokračuje, že most dostane nový mostný zvršok, na ktorý opäť osadia bezpečnostné zariadenia. Súčasťou prác je aj úprava terénu pod mostom, preloženie vedenia informačného systému diaľnice a ostatných sietí. "Všetky práce ukončíme v prvé septembrové dni," poznamenala hovorkyňa.

NDS chce čo najviac minimalizovať obmedzenie premávky na dotknutom úseku diaľnice, a preto zrealizuje najväčší rozsah prác v letných prázdninových mesiacoch. Zvolený termín bol schválený ministerstvom dopravy, Prezídiom Policajného zboru a zároveň NDS zohľadnila aj požiadavky bratislavských mestských častí Lamač a Dúbravka, deklaruje Žgravčáková.

NDS prosí všetkých vodičov, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie, najmä maximálnu povolenú rýchlosť.