Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. júl 2024Meniny má Magdaléna
< sekcia Ekonomika

NDS obnoví vybrané úseky D1 a križovatku R2 na východe Slovenska

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Do stredy majú v Prešovskom okrese opraviť úsek neďaleko obce Seniakovce. Od tohto dňa majú do soboty pracovať pri obci Ličartovce a od piatka do utorka pôjde o časť pri obci Petrovany.

Košice/Prešov 13. augusta (TASR) – Obnoviť vybrané úseky D1 na východnom Slovensku a križovatku R2 Alejová v Košiciach plánuje Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v najbližších dňoch. TASR o tom informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Ako spresnila, do stredy (15.8.) sa má v Prešovskom okrese v prípade priaznivého počasia opraviť úsek neďaleko obce Seniakovce. Od tohto dňa majú do soboty (18.8.) prebiehať práce pri obci Ličartovce a od piatka 17. augusta do utorka 21. augusta pôjde o časť pri obci Petrovany. V uvedených úsekoch bude doprava vedená cez vonkajší jazdný pruh so znížením rýchlosti na 60 km/h.

Od stredy do pondelka 20. augusta sa bude pracovať na križovatke Alejová Košice. „Doprava na jednotlivých vetvách križovatky bude riadená regulovčíkmi, obchádzková trasa nie je potrebná,“ uviedla Michalová.

Ako pripomína, opravy jednotlivých úsekov budú realizované výmenou obrusnej vrstvy vozovky odfrézovaním a položením novej vrstvy asfaltového koberca. „V prípade križovatky Alejová pôjde o výmenu ložnej vrstvy vo všetkých vetvách a v pripájacom pruhu, ktorá sa vykoná odfrézovaním a položením novej vrstvy asfaltového betónu. Nasledovať bude výmena obrusnej vrstvy vo všetkých vetvách križovatky a v pripájacom pruhu odfrézovaním a položením novej vrstvy asfaltového koberca,“ spresnila Michalová s tým, že na mostnom objekte bude realizovaná len výmena obrusnej vrstvy.