Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Ekonomika

NDS prehodnotí ponuky na vybudovanie elektronického mýtneho systému

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavel Neubauer

NDS v auguste informovala, že najvýhodnejšiu ponuku na vybudovanie elektronického mýtneho systému predložila spoločnosť CzechToll.

Bratislava 28. septembra (TASR) - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) opätovne prehodnotí ponuky vo verejnom obstarávaní na vybudovanie elektronického mýtneho systému. Rozhodol o tom Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). TASR o tom informovala hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

"ÚVO rozhodol o opätovnom prehodnotení ponúk vo verejnom obstarávaní. NDS toto rozhodnutie starostlivo analyzuje, po preštudovaní rozhodnutia poskytneme detailnejšie informácie," uviedla hovorkyňa.

NDS v auguste informovala, že najvýhodnejšiu ponuku na vybudovanie elektronického mýtneho systému predložila spoločnosť CzechToll. V súťaži ide o vybudovanie elektronického mýtneho systému formou komplexnej dodávky na kľúč do vlastníctva štátu. Úlohou tohto nového systému bude riadiť budúce nové mýto na Slovensku. Okrem toho by mal taktiež poskytovať služby technickej podpory elektronického mýtneho systému.