Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Ekonomika

NDS spúšťa aplikáciu ViaRest, poslúži ako informačný kanál pre vodičov

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Júlia Jánošíková

Jednou z častí aplikácie podľa NDS je kompletný zoznam diaľničných odpočívadiel spolu so službami, ktoré ponúkajú.

Bratislava 6. apríla (TASR) - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spustila novú mobilnú aplikáciu ViaRest, ktorá bude slúžiť ako dôležitý informačný kanál pre vodičov osobných a nákladných vozidiel. Motoristi v nej nájdu prehľad o všetkých službách, ktoré môžu počas cestovania využiť na odpočívadlách či možnosť privolania Diaľničnej patroly. S vývojom aplikácie pomohli študenti z organizácie Digital League. Informovala o tom hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

"Spoločne s 'digitálcami' prinášame mobilnú aplikáciu, ktorá informuje o službách na diaľničných odpočívadlách, ponúka možnosť náhľadu na odpočívadlo a priamu navigáciu na dané odpočívadlo. Podrobný filter ponúka výber konkrétnych služieb, ktoré na odpočívadlách preferuje náš zákazník. V súlade s tým sa totiž na mape zobrazia len tie, ktoré preferuje," uviedla Žgravčáková.

Jednou z častí aplikácie podľa NDS je kompletný zoznam diaľničných odpočívadiel spolu so službami, ktoré ponúkajú. Dostupný je aj online monitoring dostupnosti voľných parkovacích plôch na odpočívadlách vďaka senzorom, prvotne na odpočívadle D1 Považská Bystrica. Aplikácia ponúkne motoristom kompletný prehľad o okolitých čerpacích staniciach aj s ohľadom na konkrétnu pohonnú látku či informácie o spoplatnení diaľnic a rýchlostných ciest. Dopravcovia budú môcť v aplikácii nájsť všetky informácie o mýte aj službe EETS.

"Užívatelia si iste všimnú, že vo viacerých kartách aplikácie sa nachádza políčko s názvom feedback. Toto tlačidlo slúži na zanechanie spätnej väzby, vďaka ktorej budeme môcť funkcie aplikácie zlepšiť, zefektívniť a prispôsobiť potrebám motoristov. Budeme radi, ak nám zanecháte svoje námety na zlepšenie," uzavrela Žgravčáková.