Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. marec 2023Meniny má Soňa
< sekcia Ekonomika

NDS: Výstavba R2 medzi Kriváňom a Mýtnou napreduje na všetkých mostoch

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Súčasťou R2 medzi Kriváňom a Mýtnou bude aj budúca najdlhšia estakáda na Slovensku s dĺžkou vyše štyri kilometre.

Mýtna 30. januára (TASR) – Výstavba úseku rýchlostnej cesty R2 medzi Kriváňom a Mýtnou napreduje a práce pokračujú na všetkých mostných objektoch. Dokončená bola i preložka cesty I/16, ktorú bolo potrebné zrealizovať pre ďalší postup výstavby mostov. Na svojej oficiálnej webovej stránke o tom informovala Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

"Doprava je vedená po preloženej a upravenej ceste prvej triedy I/16. Mostní experti majú odteraz lepší prístup k miestu, kde sa pripravujeme na položenie základov ďalšieho z mostov," uviedla NDS.

Súčasťou R2 medzi Kriváňom a Mýtnou bude aj budúca najdlhšia estakáda na Slovensku s dĺžkou vyše štyri kilometre. Na prvej časti estakády je už vysunutých šesť z 13 segmentov. Práce pokračujú aj na ďalších rozostavaných mostoch v predmetnom úseku.

"Viac než 1,6-kilometrový most na konci úseku, v extraviláne obcí Mýtna a Píla, má takisto hotovú väčšinu špeciálneho zakladania. Prebiehajú tu práce na spodnej stavbe a priečnikoch a takisto na nosných konštrukciách. Čo sa týka ďalších prác, dokončená je aj časť preložiek vodovodov, vysokého a nízkeho napätia a káblov," priblížila NDS s tým, že v najbližších mesiacoch sa bude pokračovať v zemných prácach, v realizácii múrov a na prácach na mostoch.

Rýchlostná cesta R2 je vedená v údolí Krivánskeho potoka, úsek R2 Kriváň - Mýtna nadväzuje na prevádzkovaný úsek R2 Pstruša - Kriváň. Koniec úseku bude napojený na úsek R2 Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce, ktorý bol sprevádzkovaný koncom minulého rok.