< sekcia Ekonomika

Nedostatok čipov ovplyvní výrobu v niektorých závodoch Volkswagenu

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Volkswagen dodal, že okrem úprav pracovného času v hlavnom závode plánuje uplatniť ako predbežné opatrenie znížený počet pracovných hodín.

Berlín 27. januára (TASR) - Nedostatok čipov ovplyvní na budúci mesiac výrobu v niektorých závodoch automobilky Volkswagen. Uviedla to v stredu nemecká spoločnosť s tým, že vo svojom hlavnom závode vo Wolfsburgu plánuje na určitý počet dní vo februári využiť skrátený pracovný čas.

Automobilky po celom svete museli v dôsledku nedostatku čipov upraviť produkciu. Nemecký minister hospodárstva Peter Altmaier sa už obrátil na taiwanské ministerstvo hospodárstva s požiadavkou o pomoc pri riešení problému.

Volkswagen dodal, že okrem úprav pracovného času v hlavnom závode plánuje uplatniť ako predbežné opatrenie znížený počet pracovných hodín vo februári aj v závodoch v Kasseli a Braunschweigu. Produkcia v závode v Emdene by sa meniť nemala.

"Výroba áut a komponentov sa môže v nasledujúcich týždňoch upravovať, všetko bude závisieť od situácie v dodávkach (čipov)," citovala Volkswagen agentúra Reuters. Automobilka už cez víkend oznámila, že s najväčšími dodávateľmi čipov rokuje o náhrade škôd spôsobených ich nedostatkom.