< sekcia Ekonomika

Nemecké pivovary predali až o 11,4 % menej alkoholického piva

Ilustračná foto Foto: FOTO TASR/Michal Svítok

Pivovary zaznamenali počas horúceho leta 2018 výrazný vzostup predaja piva, preto bolo pre ne ťažké dosiahnuť medziročný nárast.

Wiesbaden 26. septembra (TASR) - Predaj piva s obsahom alkoholu v Nemecku v auguste výrazne prepadol. Podľa údajov Spolkového štatistického úradu pivovary predali celkovo 8,26 milióna hektolitrov piva, čo medziročne predstavuje pokles o 11,4 %.

Najväčší pokles o 18,6 % zaznamenali spolkové krajiny Porýnie-Falcko a Sársko. K zníženiu došlo aj v dvoch spolkových krajinách známych výrobou piva: v Bavorsku išlo o zníženie o 12,6 % a v Severnom Porýní-Vestfálsku o 7,3 %. Predaj alkoholického piva vzrástol iba v Sasku-Anhaltsku, a to o 2,9 %.

Za prvých osem mesiacov tohto roka sa predaj alkoholického piva a miešaných pivových nápojov znížil o 2,8 %. Nealkoholické pivo, ktorého obľuba už niekoľko rokov neustále rastie, v štatistike nie je obsiahnuté.

Pivovary zaznamenali počas horúceho leta 2018 výrazný vzostup predaja piva, preto bolo pre ne ťažké dosiahnuť medziročný nárast. Výrazným impulzom boli vlani aj majstrovstvá sveta vo futbale.